Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rosee

 

 Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rose

Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rose

Wiosenne trendy w makijażu na najbliższy sezon zdominują lekkie pastele dodające dziewczęcego wdzięku i podkreślające naturalne atuty urody. Najmocniej akcentowanym elementem będzie  rozmyty kolor na powiekach, który narzuci eteryczną formę całej stylizacji. Ten niezwykle lekki i liryczny charakter makijażu stał się motywem przewodnim inspiracji marki Golden Rose na najbliższe miesiące.

 Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rose

Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rose

Fiolet lila
Pierwszą z propozycji Golden Rose jest przygaszony fiolet nałożony równomiernie na całą powiekę. Choć zrezygnowano z podkreślenia makijażu konturówką, skrupulatne cieniowanie w trzech harmonijnie współgrających tonach wydobyło piękny migdałowy kształt oczu. Jasny, satynowy cień w wewnętrznych kącikach przenika w chłodny fiolet lila na środku i w załamaniach powiek. Dokładnie roztarty ciemny cień na dolnych powiekach oraz w zewnętrznych kącikach nadaje makijażowi wyraźny kształt, zachowując jego romantyczny i nieco rozmarzony charakter.

 Wiosenny minimalizm w makijażach Golden Rose

Baby blue
Błękity w makijażu oka już w ubiegłym roku urzekały nas swą niezwykłą energią. W tym sezonie stawiamy na kolor niebieski w eterycznym wydaniu. Jego mocnym atutem będzie nienaganne blendowanie zarówno górnej, jak i dolnej powieki. Na obydwie nakładamy w całości jeden kolor, skrupulatnie rozcierając jego zewnętrzne granice, uzyskując miękki kształt. Linię rzęs na obu powiekach i zewnętrzne kąciki subtelnie kontrastujemy granatem. Zaś dla wydobycia głębi bezkresnego błękitu linię rzęs zaznaczono cienką kreską czarnej kredki – doskonale podkreśli mocno wytuszowane i skrzętnie rozdzielone rzęsy.

baby_blue4
White hot!
Biel na powiekach to modernistyczna stylizacja glamour dla kobiet, które są pewne siebie, cenią prostotę i wyrafinowany styl. W makijażowej wariacji na temat bieli autorstwa Golden Rose pierwsze skrzypce gra biała kredka, tworząca wyrazistą geometryczną kreskę na ruchomej powiece. Dla wydobycia nieskazitelnego koloru kreski pozostałą część powieki, aż do załamania pokryto popielatym cieniem. W celu mocniejszego nasycenia koloru cień nałożono za pomocą lekko zwilżonego aplikatora, a jego wyciągnięcie poza obręb powieki w zewnętrznych kącikach zjawiskowo wydłużyło oczy. Nieodłącznym atrybutem tej propozycji są intensywnie wytuszowane rzęsy, które całej stylizacji dodają eleganckiego sznytu.

baby_blue3
Orzeźwiająca cytryna

Niezwykle świeżą i zaskakującą propozycją na wiosenne, ciepłe popołudnia jest cytrusowa eksplozja w pastelowym wydaniu. Esencją makijażu jest kanarkowy odcień żółci rozpościerający się lekką smugą na całej ruchomej powiece, nieco mocniej koncentrujący się na jej środku, tuż przy linii rzęs. Frapującym elementem jest tu niewielka plamka żółtego cienia nałożona na środku dolnej powieki, która pięknie podkreśli błękitny i zielony kolor tęczówek. Decydując się na żółty makijaż oczu nie przytłaczamy go mocną kreską, rzęsy również tuszujemy bardzo delikatnie – na pierwszym planie musi być kolor!    To najlepsza recepta na kobiecy, pełen wdzięku, słoneczny makijaż.
Kosmetyki użyte do makijaży:
Fiolet Lila – Professional Palette Eyeshadow 05
Baby Blue – Selective Color Palette Eyeshadow 01, Classics Waterproof Eye Pencil 201
White Hot – Wet / Dry Eyeshadow 02 i Classics Waterproof Eye Pencil 219
Orzeźwiająca Cytryna – Professional Palette Eyeshadow 107