Wiosenna regeneracja ciała

zabiegi_wiosenne

Kondycja skóry po okresie zimowym pozostawia wiele do życzenia. Zimny wiatr i mróz należą do czynników mających zły wpływ na kondycję cery. Wiosną warto poświęcić więcej czasu na czynności pielęgnacyjne, które poprawiają wygląd i samopoczucie. Najlepsze zabiegi na nowy sezon poleca Justyna Szczawińska, manager Z-Spa w Z-Hotel Business & Spa z Otwocka.

Pierwszym krokiem w planie regeneracji powinno być głębokie oczyszczenie organizmu. W Z-Spa proponujemy naszym klientom seans w łaźni błotnej. Na początek nakładamy na ciało glinki kosmetyczne w różnych kolorach, dedykowane różnym partiom ciała. Następnie rozpoczyna się półgodzinny seans w łaźni, w której temperatura waha się pomiędzy 45 a 55 stopni Celsjusza. Połączenie glinek i gorącego powietrza skutkuje dogłębnym oczyszczeniem i odżywieniem skóry. Seans w łaźni błotnej dedykowany jest w szczególności skórom ziemistym, zanieczyszczonym oraz przesuszonym. Ze względu na wysoką temperaturę panującą w pomieszczeniu, odradza się korzystanie z zabiegu posiadaczom cery naczyniowej.

Skóra twarzy jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, ponieważ należy do najcieńszych i najbardziej delikatnych. Mróz, zmiany temperatury czy ogrzewanie mają wpływ na jej wygląd, dlatego na początku wiosny trzeba poświęcić jej wiele uwagi. Na tą partię ciała polecamy zabieg Nawilżanie i Ujędrnianie, dedykowany skórom odwodnionym i suchym. Składa się on z kilku etapów: na początku wykonujemy demakijaż i peeling, aby dokładnie oczyścić cerę, następnie nakładamy ampułkę, maskę nawilżającą, krem pod oczy, a na zakończenie wmasowujemy w skórę twarzy krem o działaniu liftingującym.

Na zakończenie regeneracji najlepszy będzie zabieg wyszczuplająco-liftingujący Stravac. Jest to masaż próżniowy wykonywany za pomocą głowicy o różnorodnych wielkościach, dobieranej do części ciała lub do twarzy. Zabieg wykonywany na twarzy zmniejsza widoczność zmarszczek i poprawia elastyczność skóry. Masaż ciała wspomaga walkę z cellulitem, wspiera redukcję tkanki tłuszczowej i usprawnia krążenie. Efekty dermomasażu widoczne są już po pierwszej sesji, jednak do uzyskania zadowalających efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Przesuszona i zszarzała skóra to problem często pojawiający się po sezonie zimowym. Regularna, domowa pielęgnacja nie zawsze przynosi zadowalające efekty – w takiej sytuacji warto odwiedzić gabinety odnowy biologicznej. Kosmetolodzy dobiorą zabieg dostosowany do typu i potrzeb skóry, a jego efekty będą bardziej zauważalne ze względu na lepszą koncentrację składników aktywnych w kosmetykach profesjonalnych.