Perfekcyjna skóra

Perfekcyjna skóra

Wiosna to czas, kiedy dokładniej powinnaś przyjrzeć się swojej swojej skórze, a najlepiej pozwolić ocenić jej stan specjaliście. Jeśli zadziałasz szybko – idealna cera niczym z okładki przestanie być tylko marzeniem.

Pielęgnacja na start

Skóra po zimie – szara i przesuszona przez brak słońca oraz duże zmiany temperatur (chłodne powietrze i ogrzewanie) – wymaga regeneracji, która przywróci jej blask. „Aby zapobiec drastycznym zabiegom należy dbać o skórę przez cały czas i zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację.” – mówi kosmetolog Barbara Maj z krakowskiego Moss (www.moss.krakow.pl). Najlepiej sięgnąć po kosmetyki dedykowane potrzebom cery. Jak je wybrać? Wiosną sięgnij po produkty naturalne, lekkie i odrzuć te, których skład jest zbyt długi – im krótsza lista składników, tym lepiej. Idealnie byłoby ich wybór skonsultować ze specjalistą. Twoim „lekarzem pierwszego kontaktu” powinien być kosmetolog, który przyjrzy się skórze i poleci kosmetyki najlepiej dobrane do obecnej kondycji skóry. Jeśli masz poważniejszy problem z cerą, na przykład walczysz z uporczywym trądzikiem, udaj się do doświadczonego dermatologa. Pamiętaj także o włączeniu do codziennej pielęgnacji skóry kosmetyków z filtrami, które zabezpieczą ją podczas częstszych ekspozycji na słońce.

Od środka

„Trzy czynniki, które mają największy wpływ na skórę i zdrowie to dieta, stres i ruch.” – tłumaczy ekspert. Dlatego zadbaj o to, by w codziennej diecie znalazło się jak najwięcej świeżych owoców, warzyw, ryb i roślin strączkowych, które dostarczą niezbędnych witamin i mikroelementów. Wpłynie to nie tylko na samopoczucie, ale i na stan skóry – zdrowe tłuszcze doskonale przeciwdziałają niedoskonałościom i sprawiają, że cera jest promienna. Żeby wyeliminować stres, spróbuj aktywności ruchowej: uspakajającej jogi, długich spacerów czy jazdy na rowerze. Pamiętaj też, by zadbać o odpowiednią dawkę snu na co dzień. Sama sprawdź, po ilu godzinach snu czujesz się najlepiej i postaraj się codziennie kłaść i wstawać o tej samej porze.

Do zadań specjalnych

Jeśli jesteś posiadaczką wymagającej cery, kosmetyki, dieta i ruch mogą nie wystarczyć. Wtedy najlepiej zwrócić się do profesjonalisty. „Jednym z lepszych zabiegów pielęgnacyjnych, które służą każdemu i przynoszą od razu widoczne efekty rozświetlenia i nawilżenia skóry jest diego dalla palma professional Perfection.” – mówi Barbara Maj. „Dzięki dużej zawartości skoncentrowanej witaminy C działa on szokowo na skórę, przez co momentalnie odzyskuje ona doskonały, wypoczęty wygląd, jak po wakacjach.”. Zabiegi i profesjonalną pielęgnację warto dobierać indywidualnie, by przyniosły najlepsze efekty.

Artykuł powstał we współpracy z Barbarą Maj, kosmetologiem, ekspertem pielęgnacji z Centrum Urody Moss w Krakowie