Jak dbać o formę zimą?

Sposób na piękną sylwetkę bez wychodzenia z domu.

Jak dbać o formę zimą_materiały prasowe_PlayStation (2)

sonyZimowe chłody nie sprzyjają dbaniu o kondycję. Brak ruchu i energii, wieczory spędzone na kanapie czy słabość do słodyczy mogą spowodować widoczny spadek formy oraz pojawienie się kilku nadprogramowych kilogramów. Nieprzyjemna aura nie powinna być jednak wymówką przed aktywnością fizyczną. Już teraz warto popracować nad dobrą kondycją!

Zima to idealny moment, by zacząć dbać o siebie i swoją sprawność fizyczną. Warto walczyć z lenistwem i niechęcią do ruchu, by już wkrótce pochwalić się świetną kondycją, a także zgrabną sylwetką. Aktywny tryb życia jest również gwarancją dobrego samopoczucia. Pomimo niesprzyjającej pogody zima oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu w ruchu. „Zimą nie możemy zapominać o ruchu. Warto się ruszać przez cały rok, a nie tylko wtedy, kiedy zbliża się wiosna i czas na odsłanianie ciała. Wybór aktywności jest tak naprawdę bardzo duży. Mogą to być sporty zimowe jak jazda na nartach, łyżwach, biegówkach lub zajęcia w fitness klubach, na których można pracować ogólnie nad ciałem lub z naciskiem na daną jego partię. Dla tych, którzy wolą ćwiczyć we własnym domu,  proponuję różnego rodzaju filmy instruktażowe lub gry ruchowe np. Move Fitness™, Sports Champions™ 2 od PlayStation, przy których można się rozruszać przed TV. Dzięki wysiłkowi jesteśmy zdrowsi, bardziej odporni, mamy lepsze samopoczucie. Dawka aktywności, którą serwujemy naszemu ciału chroni nas również przed obniżeniem nastroju, na które jesteśmy narażeni zimą z powodu braku naturalnego światła.” – mówi Magda Niewieczerzał, instruktorka fitness z warszawskiego klubu Zdrofit.

Jak sprawić, by wysiłek fizyczny był dla nas przyjemnością? To proste! Wystarczy znaleźć jego ulubioną formę.

Ruch to zdrowie!

Ruch na świeżym powietrzu to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie boją się śniegu i niskich temperatur. Miłośnicy sportów zimowych mogą zdecydować się na narty, snowboard lub łyżwy. Taka pasja ma nie tylko dobroczynny wpływ na kondycję i zdrowie, ale przede wszystkim działa jak zastrzyk pozytywnej energii. Świetnym sposobem na poprawienie kondycji są również spacery czy wspólna zabawa na sankach z przyjaciółmi. Nad formą można również pracować podczas treningu w siłowni, fitness klubach, szkołach tańca czy na basenie.

Świetna kondycja bez wychodzenia z domu

O dobrą formę i zgrabną sylwetkę można również dbać w domowym zaciszu. Gry na PlayStation 3 – Move Fitness™ oraz Sports Champions™ 2 to doskonały sposób aktywne spędzanie wolnego czasu, bez konieczności wychodzenia z domu. Ćwiczenia w formie zabawy mogą zainteresować nawet największych leniuchów. Move Fitness™ prezentuje kompleksowy i rozbudowany program fitnessowy, który pozwala przed konsolą poprawić kondycję, wypracować zgrabną sylwetkę, a także rozładować stres. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwa osobisty trener. Podczas gry śledzone są: pozycja, ruchy, siła i technika uderzeń, a także ustawienie barków. Niepoprawnie wykonywane ruchy są korygowane, a ilość spalanych kalorii liczona. Prywatny trener ustawia cele i skutecznie motywuje do ćwiczeń. Gra oferuje 25 wariantów ćwiczeń fitnessowych, osobistego trenera i spersonalizowane programy. Miłośnicy sportu mogą spróbować swoich sił w Sports Champions 2. Jest to kontynuacja bestsellerowego tytułu obsługującego PlayStation Move. Korzystając z jednego lub dwóch kontrolerów ruchu, gracz będzie miał możliwość zmierzenia swoich sił w takich dyscyplinach jak boks, golf, kręgle, narciarstwo, łucznictwo i tenis. Ta aktywność nadaje się dla osób w każdym wieku. Sports Champions jest idealną rozrywką dla całych rodzin lub grup znajomych podczas wieczornych spotkań.