2013 to rok energii w bieganiu!

adidasPopularność biegania rośnie w Polsce szybciej niż „setkę” pokonuje Yohan Blake. Z tej okazji adidas ogłasza 2013 rokiem biegania oraz… energii w bieganiu. Dlaczego? Mamy trzy główne powody! Poznajcie je.

Bieganie dodaje energii
Właśnie przebiegliście 5, 10, czy 20 km ale nie czujecie się zmęczeni? To zasługa endorfin – hormonów szczęścia, które produkują Wasze organizmy w trakcie i po wysiłku. To one sprawiają, że nawet najlżejszy jogging ze znajomymi poprawia humor, łagodzi stres i …dodaje energii.

Bieganie pozytywnie wpływa również na Waszą efektywność w innych sferach życia. Macie klasówkę lub egzamin? Zamiast nad ranem wkuwać wzory i daty pójdźcie na lekki, 30-minutowy trening. – Zmobilizowanie się i wyjście rano pobiegać podnosi poczucie własnej skuteczności i zwiększa pewność siebie co sprawia, że łatwiej radzimy sobie później z trudnymi zadaniami. Dodatkowo, dotleniamy mózg i poprawiamy sobie nastrój. To ważne, bo osoby pozytywne są postrzegane jednocześnie jako lepiej przygotowane. Często egzaminator jest w stanie być mniej surowy widząc kogoś takiego, tu działa tak zwany efekt aureoli – wyjaśnia Wojciech Herra, psycholog i ekspert adidas. Podobnego zdania jest Ewa Chodakowska – czołowa polska trenerka fitness: Zdarza mi się, że jestem zmęczona psychicznie. Po całym dniu tylko czekam na moment kiedy będę mogła zresetować napięcia powstałe po całodziennej pracy. Trening to najlepsza forma odpoczynku! Eksplodujące endorfiny w mózgu sprawiają, że mogę, dosłownie, przenosić góry!

Bieganie wymaga energii
Energia jest również kluczowa również w kontekście profesjonalnych biegaczy adidas. To od tego, ile energii posiadają zależy to, jak zaprezentują się podczas ważnych zawodów i czy będą w stanie sprostać wymagającemu treningowi. Agnieszce Ciołek – Mierzejewskiej, mistrzyni Polski w maratonie sił w trudnych momentach pomaga przypominanie samej sobie, że bieganie jest tym, co uwielbia bez względu na wszystko. – Bieganie to część mnie, robię coś co lubię, i to bieganie daje mi energię aby czuć się lepiej. Każdy trening to krok bliżej do celu, jaki sobie stawiam przed każdym sezonem i to daje energię i pozytywnie nastawia przed kolejnym ciężkim treningiem. Kiedy przychodzi czas startu wiem, ze trening wykonałam w 100 proc. i to musi przynieść efekt – opowiada.

Swój patent na wykrzesanie z siebie energii zdradza również Marcin Lewandowski, mistrz Europy w biegu na 800 metrów z Barcelony: Energię mam zawsze. Czasem zdarza się jednak, że jestem zmęczony i zbieram się na trening dwa razy dłużej niż zwykle, a zamiast ruszyć biegać w wyznaczonym miejscu, startuję kilometr dalej. Zamiast biec spaceruję, rozmyślam i czekam na „zapłon”. Jak już znajdzie się iskra (miła myśl) to od razu zaczynam biec, i wręcz muszę zwalniać bo tak mnie pcha ona do przodu.

adidas dodaje bieganiu energii
Mając na względzie powyższe powody, adidas w 2013 roku przygotował wyjątkową nowość – buty adidas Energy Boost, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Jak to działa? Podstawową innowacją jest BOOST™ – rewolucyjny materiał amortyzujący. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. – Po kilku pierwszych krokach w tych butach pomyślałem, to jaki teraz będzie rekord świata? – opisuje swoje odczucia na temat Energy Boost Haile Gebrselassie, najwybitniejszy biegacz długodystansowy w historii.

Energia jest najważniejsza – pamiętajcie. Miłego biegania!

Chcecie wiedzieć więcej na temat BOOST™? Szczegóły poznacie na naszym fan page’u na Facebooku: www.facebook.com/adidasRunningPolska oraz na naszej stronie: www.adidas.pl/running.